Žilinský kraj

ZACHVÁTILI HO PLAMENE: Zámok v Kunerade zasiahol rozsiahly požiar

Podobne ako pred ôsmimi rokmi horela strecha zámku.

Hasiči pokračujú v likvidácii požiaru v Gaderskej doline

Hasiči z Leteckej hasičskej záchrany zhodili v piatok (19. 10.) na požiarisko 75.000 litrov vody, v sobotu sa k vrtuľníku letky Ministerstva vnútra SR pridá aj vrtuľník letky Ministerstva obrany SR.

Vznik Československa pripomenuli v Martine hudbou aj umeleckým slovom

Podujatie pripravili Český spolok na Slovensku v spolupráci so SNM v Martine - Múzeom kultúry Čechov na Slovensku a Českým spolkom v Martine.

Vodiči pozor: Od pondelka bude obmedzená premávka na D1 na Liptove

Opravu čaká celá šírka vozovky. Ak bude priaznivé počasie, práce potrvajú do utorka 23. októbra. Obmedzenie sa týka týchto dvoch dní a informuje o ňom NDS na svojej webovej stránke.

Miroslav Bodík sa vzdal kandidatúry na primátora v Liptovskom Hrádku

O primátorskú stoličku sa tak po novom uchádzajú už len dvaja kandidáti, súčasný šéf liptovskohrádockej radnice Branislav Tréger (nezávislý) a živnostník Jaroslav Jurčo, nominant ĽSNS.

V Gaderskej doline horí les: Požiar likviduje 40 hasičov

Požiar vo veľmi nedostupnom teréne pretrváva už niekoľko hodín, pričom hasiči sa na miesto nedostali so žiadnou hasičskou technikou a hasia pomocou genfovakov.

Stredoslovenská distribučná plánuje odstávky v obciach Lisková a Žiar

Spoločnosť SSD zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja.

Záujemcov o vedu a techniku preveria súťaže na Žilinskej univerzite

Festival vedy a techniky Amavet je jedným z hlavných podujatí v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku, nad ktorým prevzala záštitu ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová.

Na cintoríne v Martine očistili 31 hrobov slovenských dejateľov

Matičná iniciatíva súvisí podľa Matuškovej s pripravovanými oslavami 100. výročia prijatia dokumentu Deklarácie slovenského národa z 30. októbra 1918, ktorý je známy aj ako Martinská deklarácia.

Rodný dom Martina Rázusa ožil spomienkou na jeho odkaz

Séria spomienkových podujatí bude pokračovať vo štvrtok 18. októbra pri spisovateľovom pamätníku na Rázusovom nábreží v Bratislave.,aktualizované 

Sudca poslal do väzby 59-ročného muža za pokus o vraždu

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline obvinil zo zločinu vraždy v štádiu pokusu 59-ročného muža z okresu Žilina, ktorý mal bezdôvodne napadnúť 43-ročného muža.

Druhú najväčšiu škôlku v Dolnom Kubíne rekonštruujú

Súčasťou prác je aj zateplenie hlavnej budovy škôlky, pričom investícia radnice do opráv predstavuje približne 94.000 eur.

RIADNE SI ZAVARIL: Za napadnutie nožom mu hrozí až 20-ročný trest

Obvinený mal druhého muža napadnúť pred drevenou chatkou pred panelákom a v úmysle usmrtiť ho opakovane ho päťkrát bodnúť do hrude a brucha vysúvacím nožom.

Oravskí seniori predviedli svoje zručnosti na výstave ručných výrobkov

Návštevníci mohli vidieť produkty vyrezávané z dreva, sochy, kovové i drevené hračky, výšivky, vianočné ozdoby, maľované obrazy, háčkované a pletené výrobky a mnohé iné.

Fakultná nemocnica v Žiline získala nový umývací vozík

Umývací vozík získala nemocnica podľa Zátekovej vďaka schválenému projektu organizácie Revia – Malokarpatská komunitná nadácia. Plošný výkon stroja je približne 2500 štvorcových metrov za hodinu.

VIDEO: ŽSR uzatvorila podchod a lávku, ktoré H.Hričov odmieta prevziať

Podľa hovorkyne ŽSR Martiny Pavlikovej ide o vyvolané investície v rámci modernizácie železničnej trate, ktorých výstavbu si obec sama vyžiadala.

Project fair predstaví úspešné projekty podporené z eurofondov

Návštevníci Project fair nájdu na podujatí informácie o projektoch a budú mať možnosť dozvedieť sa, ako sa stať úspešným s predkladaným projektom.

Prednáška v múzeu jaskyniarstva poučí o muchotrávkach a ich znakoch

Prednášku s názvom Muchotrávky – výborné aj jedovaté krásky pripravila Kristína Urbanová.

Povesti a legendy o Žiline pripomenie bezplatná rodinná potulka

Prehliadka trvá približne 60 až 90 minút, cieľovou skupinou sú najmä rodiny. Kapacita je 20 osôb, vstupné je zdarma.