Zimné športy

Krasokorčuliari Myslivečková a Csölley na ME skončili na 17. mieste

Slováci na minuloročných ME v Ostrave skončili na konečnom 16. mieste a v jesennej olympijskej kvalifikácii si vybojovali účasť na ZOH v Pjongčangu. ME boli pre nich generálkou na olympiádu.

Nemec Dressen triumfoval v legendárnom zjazde v Kitzbüheli

Pre dvadsaťštyriročného Dressena to bolo vôbec prvé víťazstvo v pretekoch Svetového pohára. ,aktualizované

Dahlmeierová vyhrala stíhacie preteky 6. kola SP, Kuzminová jedenásta

Pozornosť pritiahli nielen biatlonistky na čele, ale aj vzadu, pretože Kuzminová a Mäkäräinenová opäť súperili o žltý dres najlepšej v SP.,aktualizované

Kórejčania budú pri otvorení ZOH pochodovať pod jednotnou vlajkou

O detailoch účasti KĽDR na ZOH 2018 sa rozhodlo na sobotňajšom zasadnutí MOV vo švajčiarskom Lausanne.

Skvelý úspech Vonnovej: Slniečko, víťazstvo, nemôže to byť lepšie

Pre tridsaťtriročnú Vonnovú to bol už 79. triumf v pretekoch Svetového pohára, jubilejný štyridsiaty v zjazde, z toho dvanásty v Cortine. Zároveň sa stala najstaršou víťazkou zjazdu v histórii SP.

Španiel Fernandez získal šiesty titul majstra Európy za sebou

Na šampionáte v Moskve potvrdil jasnú kontinentálnu dominanciu, keď Európe vládne už od roku 2013. Striebornú medailu získal domáci Dmitrij Alijev, bronz putuje tiež do Ruska zásluhou Michaila Koľadu.

Tande je na čele po 2. kole MS v letoch na lyžiach v Oberstdorfe

Od rozhodcov dostal celkovo 449,6 bodu a po polovici súťaže vedie o viac ako desať bodov pred druhým Nemcom Richardom Freitagom.,aktualizované

V nemeckom Königssee triumfoval medzi skeletonistami domáci Jungk

Celkové hodnotenie SP už v predstihu ovládol Sungbin Yun z Kórejskej republiky, víťaz piatich podujatí v sezóne, ktorý už v Königssee neštartoval.,aktualizované

Česká rýchlokorčuliarka Erbanová triumfovala vo SP v Erfurte na 500 m

V priebežnom poradí najkratšej disciplíny je tretia za Japonkou Nao Kodairovou a Lee Sang-Hwa z Kórejskej republiky.

Svindal sa stal víťazom super-G v Kitzbühli

Slovák Andreas Žampa obsadil 55. priečku so stratou 7,02 sekundy.,aktualizované

Šprint 6. kola SP biatlonistov vyhral Boe, Otčenáš vyrovnal maximum

Do Svetového pohára zabodoval zo štvorice Slovákov na 21. mieste Martin Otčenáš.,aktualizované

Myslivečková a Csölley postúpili na ME do voľných jázd

Obaja predviedli solídny výkon a hoci zaostali za osobným maximimom, do finálovej dvadsiatky sa kvalifikovali zo 17. miesta.

Zjazd v Cortine d'Ampezzo vyhrala domáca Goggiová

Dvadsaťpäťročná Talianka dosiahla štvrté kariérne prvenstvo v rámci pretekov SP.,aktualizované

Skokanka na lyžiach Lundbyová vyhrala štvrté preteky v rade

Lundbyová vedie v celkovom poradí SP so 660 bodmi, druhá Nemka Katherina Althausová nazbierala rovných 500.

Na zimnú paralympiádu 2018 sa predalo už viac ako 70,4% vstupeniek

Medzi paralympijskými disciplínami je najpopulárnejšie alpské lyžovanie, na ktoré predali 93% vstupeniek.

Mancusová ukončí kariéru po zjazde v Cortine d'Ampezzo

Tridsaťtriročná Američanka sa nekvalifikovala na zimné olympijské hry, čo zrejme urýchlilo jej rozhodnutie. V Pjongčangu sa však aj tak predstaví ako moderátorka americkej televíznej spoločnosti NBC.

Organizátori posunuli štart super-G v Kitzbüheli

Preteky sa tak začnú namiesto o 11.30 h až o 13.00 h a zmizne z nich náročná pasáž pred pôvodným cieľom.

ME v krasokorčuľovaní: Slovenky do voľných jázd, líderkou Zagitovová

Nicole Rajičová zašla najlepší KP v kariére, výkon jej zabezpečil 5. pozíciu. Jej krajanka Silvia Hugecová zvládla debut na medzinárodnej scéne tiež výborne, keď ju klasifikovali na 22. mieste.,aktualizované

Nórka Eckhoffová sa stala víťazkou šprintu 6. kola SP v biatlone

Zo slovenských biatlonistiek sa najviac darilo Paulíne Fialkovej na 13. mieste, Anastasia Kuzminová skončila 18-ta a bodovala aj 37. Ivona Fialková.,aktualizované

Paralympijská zjazdárka Farkašová vyhrala ďalší slalom na podujatí SP

Vo švajčiarskom stredisku Veysonnaz medzi mužmi v rovnakej kategórii skončil Marek Kubačka siedmy.

Marsaglia najrýchlejší v druhom tréningu na zjazd v Kitzbüheli

Na legendárnom Streife predstihol iba o stotinu sekundy Francúza Bricea Rogera, na skrátenej trati skončil vo štvrtok tretí domáci Vincent Kriechmayr.

Vonnová bola najrýchlejšou aj v druhom tréningu na zjazde v Cortine

Vo štvrtok nadelila Tine Weiratherovej z Lichtenštajnska takmer sekundu (+0,96 s).

ME v krasokorčuľovaní: Neuman nepostúpil do voľných jázd

Dvadsaťsedemročný reprezentant SR síce predviedol svoj najlepší krátky program v sezóne, ale ani to mu na prienik medzi elitnú 24-ku nestačilo, keď ho klasifikovali na konečnom 29. mieste.,aktualizované

SLOVENSKÍ BOBISTI ZAPLAKALI: Na ZOH v Pjongčangu štartovať nebudú

Pilot Radek Matoušek totiž v uplynulých troch rokoch reprezentoval rodné Česko. ,aktualizované

Vonnová bola v prvom tréningu na zjazd v Cortine najrýchlejšou

Domáca Sofia Goggiová za Vonnou zaostala o 95 stotín sekundy, tretia v stredu skončila Vonnovej krajanka Jacqueline Wilesová (+2,02).

Pietilä-Holmnerová ukončila kariéru pre pretrvávajúce zranenie

V prebiehajúcej sezóne sa švédska lyžiarka nepredstavila ani v jedných pretekoch Svetového pohára.

Legendárny Björndalen bude štartovať aspoň na ME v Taliansku

Nórskemu biatlonistovi sa nepodarilo dostať na ZOH 2018.

Títo biatlonisti nás budú reprezentovať na ZOH v Pjongčangu

Kým medzi ženami sa pätica jasne vyrysovala, medzi mužmi visel malý otáznik.

Nemecký skokan na lyžiach Freitag sa predstaví na MS v letoch

Horúci kandidát na cenné kovy spadol na podujatí série Turné štyroch mostíkov v Innsbrucku.

Pjongčang uvidí v akcii jamajské bobistky, 30 rokov po ich krajanoch

Vystúpením jamajských bobistov sa inšpiroval Hollywood a v roku 1993 vznikol film Kokosy na snehu, ktorý iba v kinách zarobil 150 miliónov USD.

Jagudinova šou si vyžiada dvojdňovú prestavbu zimáku v Bratislave

Tím 120 ľudí bude takmer 48 hodín meniť od základov najznámejšiu slovenskú hokejovú halu. Ako prvé odmontujú plexisklá a mantinely.

Innerhofer bol najrýchlejší v prvom tréningu zjazdu v Kitzbüheli

O 28 stotín sekundy prekonal Američana Nymana, na tretej priečke sa spoločne umiestnili Talian Marsaglia a Aamodt Kilde z Nórska.

Bobistom SR hrozí, že sa nepredstavia na ZOH v Pjongčangu

Pilot Radek Matoušek totiž v uplynulých troch rokoch reprezentoval rodné Česko.

ZOH2018: Organizátori zverejnili mená starostov olympijských dedín

Ministerstvo spravodlivosti uviedlo, že podrobne preverí pobyt cudzincov, ktorí by ZOH mohli zneužiť na nelegálne zdržiavanie v krajine.

Ako uviedla slovenská slalomárka, vníma potrebu pomáhať začínajúcim športovcom, pretože sama prešla rovnakým náročným procesom. ,aktualizované

Paralympijskí zjazdári Farkašová a Kubačka s výhrami na podujatí SP

Medzi telesne znevýhodnenými ženami obsadila 6. priečku Petra Smaržová, Martin France skončil v mužskej kategórii rovnako šiesty.

Björndalenov sen sa definitívne rozplynul, Nóri ho nenominovali na ZOH

Najúspešnejší športovec v histórii ZOH nesplnil kvalifikačné kritériá Nórskeho biatlonového zväzu.

Lyžiarka Stromková vynechá Mammoth Mountain a príde o ZOH

Stromková bola jediná slovenská akrobatka so šancou štartovať v Pjongčangu.

ZOH2018: Slováci budú v Pjongčangu štartovať v štvorboboch

Slovenskí bobisti zastrešení pod VŠC Dukla Banská Bystrica v práve skončenej sezóne EP pravidelne bodovali v pretekoch štvorbobov.

Boby: V St. Moritzi triumfovali Nemci