Zimné športy

Gutová najrýchlejšia v 1. tréningu na zjazd v Crans Montane

Druhá s odstupom 0,33 s skončila slovinská lyžiarka Ilka Stuhecová, iba o stotinku sekundy pomalšia bola od nej Talianka Sofia Goggiová.

Brezno-Osrblie hlási dobré snehové podmienky

V Národnom biatlonovom centre v Osrblí je už všetko pripravené na 7. kolo Pohára IBU (Európsky pohár) v biatlone pod hlavičkou Brezno-Osrblie.

Skoky na lyžiach: V Trondheime triumfoval slovinec Peter Prevca

Líder celkového poradia prestížneho seriálu nazbieral dokopy 285,5 za skoky dlhé 135 a 132 metrov.

Severskú kombináciu v Trondheime vyhral Frenzel

Frenzel zaknihoval šiesty sezónny triumf a celkovo už 29. v prestížnom seriáli v kariére, pričom si ním upevnil vedúce postavenie na čele celkovej klasifikácie SP.

Ukrajinka biatlonistka Abramovová mala pozitívny test na Mildronat

Medzinárodná biatlonová únia (IBU) športovkyni dočasne pozastavila činnosť.

V severskej kombinácii v Trondheime triumfoval domáci Graabak

Dvadsaťštyriročný Graabak si vybojoval svoje druhé prvenstvo vo SP.,aktualizované

Lety vo Vikersunde sú náhradou za zrušené podujatie v Osle

Súťaž v Osle pred dvomi dňami zrušili pre hmlu.

Shiffrinová sa vráti v Crans-Montane,mala by štartovať aj v Jasnej

Slovenkám Veronike Velez-Zuzulovej a Petre Vlhovej tak pribudne veľká konkurentka.

Svetový pohár v Jasnej spestrí skupina v pestrofarebných kostýmoch

Kapela vznikla len pre tento účel spojením dvoch telies, swingovej skupiny Bigband Swingless a bubeníckeho orchestra prvej školy samby Campana Batucada.,aktualizované

V miešaných štafetách triumf biatlonistov Nemecka, Slováci 19.

Slovenskému družstvu v zložení Martina Chrapánová, Jana Gereková, Miroslav Matiaško a Michal Šíma sa nedarilo, keď obsadilo až 19. miesto z 22-členného štartového pola.

V Canmore triumf francúzskej dvojice, Slováci 21.

Štartovalo celkovo 23 dvojčlenných štafiet.

Sánkovanie: Felix Loch zvíťazil na olympijskom tobogane v Soči

Slovenský reprezentant Jozef Ninis obsadil so stratou 1,306 s 14. miesto a v celkovom hodnotení SP mu patrí po 10 z 12 pretekov priebežne 19. miesto.,aktualizované

Skokanka na lyžiach Takanašiová triumfovala v Hinzenbachu aj v nedeľu

Japonka suverénne vedie v celkovom poradí Svetového pohára.

Bežkyňa na lyžiach Johaugová suverénne vyhrala 30-ku v domácom Osle

Dvadsaťsedemročná Nórka od úvodu udávala tempo pretekov a konkurenciu bežecky totálne rozprášila.

Gutová po triumfe v super-G v Ga-Pa znížila stratu na Vonnovú

Pre 24-ročnú druhú ženu celkovej klasifikácie to bolo piate tohtosezónne víťazstvo v prestížnom seriáli a vôbec jej prvé v super-G.,aktualizované

V Park City predviedla ako prvá jazdkyňa na svete dve po sebe idúce rotácie o 1080 stupňov, ako aj tri okolo svojej pozdĺžnej osi.

Super-G v Jeongseone pre Švajčiara Janku, Adam Žampa nedokončil

Pre dvadsaťdeväťročného Švajčiara to bolo jedenáste víťazstvo v prestížnom seriáli, no vôbec prvé v tejto disciplíne. ,aktualizované

Talianka Wiererová vyhrala preteky s hromadným štartom v Canmore

Slovensko nemalo na štarte zastúpenie.

Kazár skončil desiaty v pretekoch s hromadným štartom

Kazár predviedol najlepšiu streľbu zo všetkých pretekárov.,aktualizované

Severská kombinácia: V Holmenkollene triumfoval 18-ročný Nór Riiber

Druhé miesto so stratou 16,6 s obsadil Japonec Akito Watabe a tretí skončil líder celkového poradia Svetového pohára Nemec Eric Frenzel.