Zimné športy

T4M: Stoch vyhral aj v Innsbrucku a má na dosah obhajobu titulu

Stoch sa výrazne priblížil k úspešnej obhajobe celkového prvenstva.,aktualizované

Lyžovanie: Matt po 1. kole na čele slalomu, Žampa na postupuje

Slovenský zjazdár Adam Žampa bol po dojazde väčšiny štartového poľa na 25. pozícii, keď stratil na lídra 3,01 sekundy. ,aktualizované

Kuzminová vyhrala šprint v Oberhofe

Na štart sa postavilo 92 žien a tie najlepšie sa nahustili do prvej polovice, vrátane Kuzminovej s číslom 21, ktorá vybehla na trať so žltým tričkom vedúcej ženy priebežného poradia SP. ,aktualizované

Östbergová vyhrala preteky s hromadným štartom v Oberstdorfe

V 5. časti Tour de Ski mala v cieli náskok 1,9 s pred krajankou Caspersen Fallovou, na 3. mieste dobehla Fínka Paramakoskiová.,aktualizované

Vlhovej opäť tesne ušlo pódium: Som zároveň šťastná i smutná

Dvadsaťdvaročná Slovenka si pripísala 25. výsledok v prvej desiatke, no musí si počkať na okrúhle desiate pódiové umiestnenie. ,aktualizované

Petra Vlhová v Záhrebe skončila štvrtá, slalom ovládla Shiffrinová

Fenomenálna Shiffrinová si išla v stredu opäť "vlastnú ligu", o čom svedčí aj skutočnosť, že v 1. kole sa do dvoch sekúnd zmestili len štyri pretekárky.,aktualizované

V Pjongčangu bude expertom Eurosportu na lyžovanie Bode Miller

Okrem olympijského víťaza z roku 2010 sú v tíme expertov televízie Eurosport aj bývalí nemeckí skokani na lyžiach Sven Hannawald a Martin Schmitt.

Piatu etapa Tour de Ski skrátia, zasiahla búrka

Stredajšie šprinty klasickou technikou v Oberstdorfe pre silný vietor a popadané stromy na trati zrušili.

Kvalifikáciu v skokoch na lyžiach v Innsbrucku vyhral Japonec Kobajaši

Na ďalšej priečke skončil v rakúskom Innsbrucku aktuálny líder seriálu Kamil Stoch z Poľska.

Medzinárodná sánkarská federácia nepotrestala Demčenka s Ivanovovou

Oboch Medzinárodný olympijský výbor (MOV) minulý rok doživotne suspendoval z olympijských hier pre dopingový škandál zo ZOH 2014 v Soči.

Petra Vlhová bude mať v záhrebskom slalome číslo 7

Ako prvá pôjde Švajčiarka Wendy Holdenerová, americká favoritka Mikaela Shiffrinová sa predstaví s číslom 4.

Vlhová piata v paralelnom slalome v Osle, triumf Shiffrinovej

Preteky v Osle, ktoré sa išli v hustej hmle, sa rátali do celkovej klasifikácie klasického slalomu.,aktualizované

T4M: Stoch prvým poľským víťazom v Ga-Pa

Veľmi dobrú východiskovú pozíciu si vytvoril už v 1. kole.,aktualizované

Flugstad Östbergová a Cologna víťazmi novoročnej stíhačky

Östbergová po nedeľňajšom triumfe nad 10 km klasicky dominovala v Lenzerheide aj v stíhačke na 10 km voľne.

T4M: Po 1. kole v Ga-Pa na čele Stoch, Kraft nepostúpil

Obhajca titulu a víťaz ouvertúry v Oberstdorfe predstihol Slovinca Tilena Bartola o 1,4 bodu.

Na čele poradia Svetového pohára zostáva Manificat

Slováka Petra Mlynára klasifikovali v cieli na 77. pozícii so stratou 3:56,0 minúty na víťaza.,aktualizované

Kvalifikáciu na novoročné preteky vyhral nórsky skokan Forfang

Na ďalších priečkach skončili Poliaci Dawid Kubacki (135,5 m, 136,2 b.) a Stefan Hula (135,5 m, 135,8 b.).

Stoch po triumfe v Oberstdorfe: Fantastický pocit

Stoch bol po prvom kole až piaty. V druhom kole však predviedol najdlhší súťažný pokus dňa 137 m a aj vďaka vysokým známkam za štýl sa vyšvihol na najvyšší stupienok. ,aktualizované

Van der Graaffová a Usťugov vyhrali v Lenzerheide

Slovenský reprezentant Peter Mlynár v Lenzerheide nepostúpil z kvalifikácie.,aktualizované

Lyžiar Pinturault víťazom kombinácie v Bormiu

V konečnom zúčtovaní na druhom mieste skončil Talian Peter Fill (+0,42 s.), tretí bol Nór Kjetil Jansrud (+0,45).

Vlhová si v Lienzi nechala to najlepšie na záver, mrzelo ju prvé kolo

V druhom kole piatkového obrovského slalomu sa Petra Vlhová vyšvihla na siedmu pozíciu, na ktorej sa umiestnila po druhý raz v kariére vo SP.

Vlhová v obrovskom slalome siedma: Konečne moja jazda

Slovenka predviedla dravú jazdu, v dolnej časti trate dokázala ešte zrýchliť a po dojazde do cieľa bola suverénne prvá s takmer sekundovým náskokom.,aktualizované

Petra Vlhová: Išli sme len dole nejako prežiť

Vlhovej sa ako jedinej darí držať krok s Američankou Mikaelou Shiffrinovou v priebežnom poradí disciplíny. Zaostáva o 75 bodov, ďalšie pretekárky až o 195 a viac.,aktualizované

Dominik Paris sa stal víťazom medzisviatočného zjazdu v Bormiu

Na domácom svahu v Bormiu predstihol o štyri stotiny Nóra Aksela Lunda Svindala. Tretí skončil Svindalov krajan Kjetil Jansrud.,aktualizované

Vlhová obsadila v slalome SP v Lienzi 5. priečku, vyhrala Shiffrinová

Vlhová nabrala dvojkolové manko 1,82 s, jej krajanka Barbara Kantorová nedokončila prvú jazdu.,aktualizované

Januárové preteky Zlatá líška budú namiesto Mariboru v Kranjskej Gore

Vysoké teploty spôsobili nedostatok snehu v dolnej časti trate.

Na biatlonovom IBU Cupe v Osrblí aj s výraznými osobnosťami

Organizátori už skompletizovali účasť, najväčšou osobnosťou 4. kola seriálu by mohol byť 5-násobný medailista na MS Francúz Simon Fourcade, starší brat najvýraznejšieho biatlonistu súčasnosti Martina.

FIS zrušila januárové preteky žien v skokoch na lyžiach v Rašnove

Dôvodom je nedostatok snehu a nepriaznivá predpoveď počasia.

Prvé kolo slalomu v Lienzi: Shiffrinová líderkou, Vlhová 1,58 s za ňou

Shiffrinová slávila v Lienzi, ktorý sa ako medzisviatočné dejisko SP strieda so Semmeringom, svoje prvé pódiové umiestnenie v seriáli.,aktualizované

Štartuje 66. ročník Turné 4 mostíkov, topfavorit je Freitag

Ku kandidátom na titul patria aj jeho krajania Andreas Wellinger s Markusom Eisenbichlerom či Nóri Daniel Andre Tande, Anders Fannemel a Johann Andre Forfang.

V Bormiu zrušili druhý tréning zjazdárov pre nepriaznivé počasie

Štvrtkové preteky SP v zajzde mužov a piatková prvá tohtosezónna kombinácia by podľa predpovede počasia nemali byť ohrozené.

Hokejová dvadsiatka odštartuje MS proti Kanade. Zápas roka s Dánskom

V otváracom dueli šampionátu zvíťazili Česi v B-skupine nad ruskými rovesníkmi 5:4. ,aktualizované

Slalom v Lienzi sa pôjde už vo štvrtok, obrovský slalom v piatok

Časy oboch točivých disciplín, v ktorých sa predstaví aj Slovenka Petra Vlhová, zostali nezmenené.

Talian Fill bol najrýchlejší v prvom tréningu na zjazd v Bormiu

Jeho krajan Christof Innerhofer zaostal o osem stotín, tretí bol Rakúšan Matthias Mayer.

Švédska lyžiarka Holmlundová urobila prvé kroky po ťažkom páde

V máji ju prebrali z umelého spánku. Rehabilituje v meste Sundsvall, v októbri povedala, že chce začať chodiť do Vianoc.

Akrobatická lyžiarka Ledeuxová zvíťazila v slopestyle vo Font Romeu

Súťaž bola bez zranenej slovenskej reprezentantky Zuzany Stromkovej.

Anketu Športovec roka ovládli lyžiarky: Zuzulová druhá, Vlhová tretia

Kým na začiatku roka dominovala na svahoch Velez Zuzulová, do novej sezóny vstúpila vynikajúcimi výkonmi jej mladšia kolegyňa a kamarátka.

Hirscher po 49. raz triumfoval na Svetovom pohári, Slováci nepostúpili

Slovenský reprezentant Adam Žampa štartoval s číslom 42, v cieli stratil na Hirschera 2,14 sekundy, ,aktualizované

Rusi prišli o ďalšie dve medaily zo Soči

Medzinárodný olympijský výbor piatok suspendoval z olympijských hier spolu 11 ruských športovcov, ktorí súťažili v Soči v piatich rôznych disciplínach.