Zimné športy

Nórske bežkyne na lyžiach získali zlato v štafete na 4x5 km

V dramatickom závere zobrali napokon striebro Švédky, na treťom mieste prišlo do cieľa Fínsko.,aktualizované

V šprinte 7. kola SP v biatlone triumfovala Nemka Dahlmeierová

Zo slovenskej štvorice skončila najviac v popredí na 14. mieste Paulína Fialková.,aktualizované

Rakúšanka Veithová sa chce vrátiť na svahy ešte pred ZOH 2018

Pre dvojnásobnú celkovú víťazku Svetového pohára 2014 a 2015 sa pred niekoľkými dňami predčasne skončila sezóna, opäť sa totiž ozvali problémy s kolenom.

Na VC Slovenska v lyžovaní bez reprezentantov, príde len Kantorová

Na štarte však budú aj lyžiari z Chorvátska, Rakúska, Česka, Poľska i Ukrajiny.

Medlová nepostúpila do finále slopestyle na Burton US Open

Slovenská snoubordistka si koncom januára na prestížnych pozvánkových pretekoch X Games v coloradskom Aspene poškodila chrupavku v oblasti rebier.

Skokan na lyžiach Aalto vyhral na MS kvalifikáciu na mostíku HS 130

Domáci reprezentant dosiahol v náročných podmienkach najdlhší pokus dňa 128,5 m.

Olympijská víťazka nebude pretekať v Turecku. Pre bezpečnosť

V tureckom meste Kayseri sa v decembri odohral bombový atentát na autobus, ktorý si vyžiadal 15 ľudských životov.

Nemec Rydzek získal na MS v Lahti už tretie zlato

V stredu triumfoval v individuálnej súťaži so skokom na veľkom mostíku a v behu na 10 km s náskokom 4,8 sekundy pred Japoncom Akitom Watabem.,aktualizované

Fín Niskanen triumfoval na MS v behu na lyžiach na 15 km klasicky

V cieli mal náskok 17,9 s pred Nórom Sundbym, bronz vybojoval ďalší Nór Dyrhaug.,aktualizované

Bežkyňa na lyžiach Björgenová deklasovala konkurenciu a má 16. zlato

Tridsaťšesťročná bežkyňa, ktorá sa do bielej stopy vrátila po materských povinnostiach, tak má z MS už 16 zlatých, päť strieborných a tri bronzové medaily. V Lahti predtým vyhrala v sobotu skiatlon.,aktualizované

Na MSJ v biatlone sa Osrblie vyznamenalo najmä organizáciou a nadšením

V Osrblí však vystrájalo aj počasie a presne odhalilo jeho slabiny.

Ruskí juniori získali zlato v štafete na MSJ, Slováci na 15. miete

Zlatí Rusi si vytvorili náskok na čele už na druhom úseku, na treťom ho prehĺbili až na vyše minútový (1:17,4) a na štvrtom už bez výraznejšieho zakolísania si poľahky dobehli za titulom.

Dejisko MS v behu na lyžiach navštívil prominentný hosť z Laponska

Prítomným novinárom povedal, že sa teší na štart ženských pretekov na 10 km klasicky.

Na MSJ v biatlone zlato pre štafetu kadetov z Nórska, 7. Slovensko

Až 23 štafiet kadetov nastúpilo na štart v predposlednom dni šampionátu a na trati 3x7,5 km sa najlepšie cítili Nóri.,aktualizované

Majstrami SR v akrobatickom lyžovaní sa stali Stromková a Lengyel

U žien zvíťazila Stromková rozdielom desiatich bodov pred svojou reprezentačnou kolegyňou Natáliou Šlepeckou.

Na MS v boboch obsadili Nemci všetky stupne víťazov

Stalo sa tak po prvý raz v 93-ročnej histórii.

Nemecké kvarteto obhájilo na MS titul v súťaži družstiev

Na striebornú pozíciu sa vyšvihli reprezentanti Nórska, dramatický súboj o bronz zvládli najlepšie Rakúšania.,aktualizované

Štuhecová má malý glóbus za kombináciu, dnes bodovala aj Kantorová

Darilo sa aj slovenskej reprezentantke Barbare Kantorovej, ktorá obsadila 24. miesto, pripísala si na konto prvých sedem bodov v prebiehajúcej sezóne.,aktualizované

V stíhacích pretekoch na MSJ v biatlone opäť zlatý kadet Claude

Štartovali aj dvaja Slováci, Lukáš Ottinger vybehol na trať 22. a Samuel Hubač 33.,aktualizované

Rusi a Nórky ovládli na MS tímšprint, Slováci na 21. mieste

Slovenskí reprezentanti Andrej Segeč a Miroslav Šulek nepostúpili zo semifinále a v konkurencii 24 štartujúcich krajín obsadili 21. miesto.,aktualizované

Jansrud získal malý glóbus v super-G, v Kvitfjelli triumf Filla

Olympijský víťaz zo Soči Jansrud si pripísal na konto už druhý malý glóbus v super-G, predtým sa tešil aj v roku 2015. ,aktualizované

Finále SP sánkarok ovládli Nemky, Geisenbergerová potvrdila titul

Slovenka Katarína Šimoňáková figuruje v konečnom poradí SP na 48. priečke so ziskom 9 bodov, Simona Zmijová je o tri pozície nižšie.,aktualizované

Lotyšský skeletonista Dukurs sa stal piatykrát majstrom sveta

Tridsaťdvaročný Dukurs sa zo zlata radoval aj v rokoch 2011, 2012, 2015 a 2016, v roku 2013 získal striebro rovnako ako na zimných olympijských hrách 2010 a 2014.

Vonnová sa rozhodla vynechať nedeľnú kombináciu v Crans Montane

Zavŕšila tým nevydarený predĺžený víkend vo švajčiarskom stredisku, kde v piatok pre obavy z trate nenastúpila na prvú časť kombinácie a v sobotu vypadla v superobrovskom slalome.

Skokan na lyžiach Kraft triumfoval na MS na strednom mostíku

Dvadsaťtriročný Kraft sa tešil z premiérového zlata na vrcholnom podujatí a dosiahol tak najvýraznejší úspech kariéry.,aktualizované

Usťugov vyhral na MS skiatlon, Sundby vo finiši zlomil palicu

Slovensko nemalo na štarte zastúpenie.,aktualizované

V šprinte juniorov na MSJ v biatlone získal zlato Rus Malinovskij

Na 10 km trati bol zo slovenských juniorov opäť najviac v popredí 13. Šimon Bartko. ,aktualizované

Nemeckí sánkari Eggert a Benecken potvrdili triumf v Svetovom pohári

Slovenský pár Marek Solčanský a Karol Stuchlák obsadil 19. priečku, v SP skončil s celkovým ziskom 205 bodov na 21. mieste. ,aktualizované

Jansrud triumfoval v zjazde na domácom snehu v Kvitfjelli

O 0,8 sekundy za ním zaostal Peter Fill z Talianska, tretí sa umiestnil Švajčiar Beat Feuz s odstupom 0,14 sekundy. ,aktualizované

Nórka Björgenová vyhrala skiatlon, Procházková skončila na 34. mieste

Nórska bežkyňa na lyžiach si tak na konto pripísala už 15. zlato na svetových šampionátoch, čim sa na čele historických tabuliek odpútala od Rusky Jeleny Välbeovej.,aktualizované

Štuhecová s druhým triumfom v super-G, zvíťazila v Crans Montane

Druhá skončila Talianka Elena Curtoniová (+0,50 s), tretia bola Rakúšanka Stephanie Venierová (+1,09).,aktualizované

Na MS v skeletone v Königssee získala zlato Nemka Löllingová

V sobotňajších dvoch jazdách (druhú piatkovú zrušili) si udržala náskok pred krajankou Tinou Hermannovou, ktorá skončila druhá. Bronz brala Britka Elizabeth Yarnoldová.

Manninen nastúpi na MS 20 rokov po debute: Chceme medailu

Svet ohúril už ako 15-ročný, keď štartoval na ZOH 1994 v Lillehammeri.

Lotyš Dukurs po prvom dni vedie, ženám zrušili druhú jazdu

V súťaži žien stihli odjazdiť len jednu jazdu, druhú v dôsledku hustého sneženia predčasne ukončili

Nemecká skokanka Vogtová obhájila zlato na strednom mostíku HS100

Olympijská šampiónka zo Soči triumfovala s náskokom dvoch bodov.,aktualizované

Brignoneová vyhrala kombináciu v Crans Montane, Kantorová nedokončila

Super-G museli na hodinu prerušiť po tom, ako Štuhecová, Francúzka Tessa Worleyová a Švajčiarka Denise Feierabendová spadli na tom istom mieste.,aktualizované

V šprinte kadetiek na MSJ v biatlone vynikla Talianka Lardschneiderová

Najlepšia zo Sloveniek bola 24. Veronika Haidelmeierová.

Stav lyžiara Mlynára sa zlepšil,zostáva v dejisku svetového šampionátu

Mlynár vo štvrtok nemohol nastúpiť na šprint voľnou technikou a absentovať bude aj v nedeľňajšom tímšprinte klasicky.

Slovinec Kline vyhral zjazd v Kvitfjelli, slávil premiérový triumf

Kline je bývalý juniorský majster sveta v kráľovskej alpskej disciplíne. Jeho najväčšími úspechmi boli dosiaľ druhé miesta z roku 2016 zo zjazdu v Garmisch-Partenkirchene a super-G v Hinterstoderi.,aktualizované

Rydzek obhájil na MS zlato v severskej kombinácii

Na striebornej priečke dobehol so stratou 14,9 s po skokanskej časti vedúci Eric Frenzel, bronz ukoristil 33-ročný veterán Björn Kircheisen.,aktualizované