ZOH 2018

ZOH: Nemci senzačne zdolali Švédov a v semifinále vyzvú Kanadu

V Hale Kwandong v Kangnungu zvíťazili v stredajšom štvrťfinálovom súboji nad Švédskom prekvapujúco 4:3 po predĺžení.

,aktualizované

ZOH: Kvalifikáciu snoubordistov v paralelnom slalome presunuli

Kvalifikačné jazdy v snoubordingovom paralelnom obrovskom slalome budú v rovnaký deň ako finále a začnú sa v sobotu o 1.00 SEČ, štvrťfinále je na programe o 5.30 SEČ.

ZOH: Kórejčanky, Švédky, Britky a Japonky sú v curlingu v semifinále

Reprezentantky Kórejskej republiky skončili základnú časť s ôsmimi výhrami a jedinou prehrou a prvýkrát v histórii sa kvalifikovali do semifinále.

ZOH: Medailovú bilanciu vedú Nóri, Slovensko naďalej na 14. mieste

Severania majú na konte už 13 zlatých medailí.

ZOH: Nórski rýchlokorčuliari zdolali vo finále stíhačky Kórejčanov

Bronz ukoristili v B-finále reprezentanti Holandska, ktorí obhajovali titul zo Soči.

ZOH: Goggiová s historickým zlatom pre Taliansko: Bola som samuraj

Obrázky lyžiarky Sofie Goggiovej s talianskou vlajkou v rukách a kľačiac na kolenách v cieľovom priestore so zavretými očami opanovali titulky nielen talianskych, ale aj svetových médií.

ZOH: Japonské rýchlokorčuliarky triumfovali v tímovej stíhačke

Na ovále v Kangnungu zvíťazili nad Holanďankami v novom olympijskom rekorde.

ZOH: Americké bežkyne na lyžiach získali zlato v tímšprinte

Slovenské bežkyne na lyžiach Alena Procházková a Barbora Klementová nepostúpili do finále a obsadili 18. miesto.

ZOH: Tímšprint bolí, Mlynár ešte zváži účasť na päťdesiatke

V stredu tímšprint v Pjongčangu absolvovali aj slovenskí reprezentanti, Peter Mlynár s Andrejom Segečom ani Alena Procházková s Barborou Klementovou sa neprebojovali zo semifinále.

ZOH: Nóri Sundby a Klaebo vybojovali zlato v tímšprinte

V rezorte Alpensia potvrdili vo finále úlohu favoritov a triumfovali pred dvojicou Boľšunov, Spicov z tímu OŠR, tretí skončili Francúzi Manificat, Jouve.

ZOH: Hokejisti OŠ Ruska rozdrvili Nórsko a postúpili do semifinále

V ňom nastúpia v piatok 23. februára o 8.40 SEČ proti Česku.

ZOH: Fínske hokejistky zdolali OŠ Ruska 3:2 a získali bronzové medaily

Fínky získali tretí olympijský bronz po rokoch 1998 a 2010. Kuriózne je, že Rusky skončili olympijský turnaj s jedinou výhrou a piatimi prehrami.

Slováci na finále v tímovom šprinte na ZOH nedosiahli

Slováci nemohli v silnej konkurencii 28 tímov príliš pomýšľať na prienik medzi elitnú desiatku a od začiatku im v semifinále patrili pozície až na rozhraní prvej a druhej desiatky.

ZOH: Mlynár so Segečom sa neprebojovali do finále tímšprintu

V rezorte Alpensia skončili v druhom semifinále na nepostupovej 11. priečke s mankom 1:30,15 min na nórsku dvojicu Martin Johnsrud Sundby, Johannes Hösflot Klaebo.

Rajičová s 13. miestom v krátkom programe spokojná: Chcem čisté finále

Jej prienik do elitnej 24-ky šiestej ženy z ME 2017 a 2018 v Ostrave, resp. v Moskve sa všeobecne očakával, no trinásta priečka je vítaným bonusom.

Prochádzková s Klementovou nepostúpili do finále tímšprintu

V tímšprinte na 7,5 km čakalo na bežkyne spolu šesť úsekov, každý s dĺžkou 1,25 km.

ZOH: MOV rozhodne o Rusoch na záverečnom ceremoniáli v sobotu

Týka sa to toho, či Olympijskí športovci z Ruska budú môcť na nedeľňajšom záverečnom ceremoniáli na pochodovať pod vlastnou vlajkou.

ZOH: Švédsko, Kanada a USA postúpili v curlingu do semifinále

O poslednom tíme v elitnom kvartete mužského turnaja v Curlingovom centre v Kangnungu rozhodne štvrtkový tajbrejkový duel Švajčiarov s Britmi.

Rajičová v krátkom programe 13. a bez problémov postúpila do finále

Rajičovú, ktorú dosiaľ v 22 rokoch zdobia dve šieste miesta na ME, krátky program medzi 30 štartujúcimi povzbudil.

ZOH: Česi zvládli nájazdy proti USA a budú bojovať o medaily

V semifinále sa Česi stretnú v piatok 23. februára proti víťazovi zápasu Olympijskí športovci z Ruska - Nórsko.