Slovensko

Arcibiskup Vasiľ sa stal apoštolským administrátorom Košickej eparchie

Vymenovaním za apoštolského administrátora Košickej eparchie pre katolíkov byzantského obradu arcibiskup Vasiľ končí ako sekretár kongregácie a príde pôsobiť na Slovensko.

OĽaNO: Zo zvýšených nákladov na SNG môže ťažiť rodina šéfky galérie

Generálna riaditeľka SNG v reakcii pre TASR zdôraznila, že príprava i samotná rekonštrukcia SNG bola od začiatku podrobovaná verejnému dohľadu aj pozornosti kontrolných inštitúcií.

Na koľajniciach zomreli minulý týždeň traja ľudia

ŽSR opakovane apelujú aj na vodičov, chodcov a cyklistov, aby si pred železničným priecestím počínali vždy mimoriadne opatrne.

J. Čižnár vyžiadal stanovisko šéfa ÚŠP k prepusteniu D. Trnku

Čižnár chce tiež ubezpečiť verejnosť, že poskytne objektívne stanovisko k predmetnej veci.

Rezort zahraničia:V partnerstvách SR je významná spolupráca s Nemeckom

V roku 2019 pokračovala podľa MZVaEZ SR tiež vysoká intenzita bilaterálneho dialógu s Francúzskom, ktorého vyvrcholením bola nástupná návšteva prezidentky Čaputovej vo Francúzsku v júli 2019.

M.Truban: Hlas pre ĽSNS je hlas pre Smer-SD, s ľuďmi treba hovoriť

Truban poznamenal, že voľby stále môžu vyhrať štyri strany, teda Smer-SD, ĽSNS, Za ľudí a PS-Spolu. K výhre PS-Spolu podľa jeho slov chýbajú tri percentá, a preto chcú naďalej chodiť do regiónov.

Lajčák: Ministerská rada bude hovoriť aj o Európskej zelenej dohode

Mimoriadne stretnutie Rady EÚ pre zahraničné veci sa konalo 10. januára v Bruseli a bolo reakciou na zvýšenie napätia medzi USA a Iránom po zabití iránskeho generála Kásema Solejmáního,

Lajčák: Jazyk nenávisti sa nesmie dostať do slovníka politikov

Lajčák pripomenul, že ministerské stretnutie IHRA, ktorá združuje 34 krajín, sa konalo pri príležitosti 75. výročia oslobodenia nacistického koncentračného tábora Auschwitz – Birkenau.

Ministerstvo obrany uzavrelo zmluvy na uniformy za vyše 5 miliónov eur

Ministerstvo si objednalo reprezentačné i služobné uniformy pre vojakov, napríklad plášte, blúzy, nohavice či sukne, ale aj odevy pre čašníkov.

Viacero politických subjetov do volieb nevedie ich predseda

Svojich predsedov posunuli na druhé miesto na kandidátke napríklad vládne strany Most-Híd a Smer-SD.,aktualizované 

Lavínové nebezpečenstvo v slovenských pohoriach je malé, ochladilo sa

Povrch snehovej pokrývky je vzhľadom na nízke teploty počas celého dňa tvrdý, miestami zľadovatený, uviedol Anton Sedlák zo Strediska lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby.

Lekárska komora: Návrh Smeru o štúdiu lekárov je prázdnym gestom

Za odchodom lekárov vidí komora nižšie odmeňovanie a nedôstojné pracovné podmienky.

ZMOS: Väčšina ľudí je podľa primátorov spokojná s verejným osvetlením

V prieskume sa združenie pýtalo aj na možnú funkcionalitu stĺpov verejného osvetlenia okrem nočného svietenia. Najvyužívanejším spôsobom je využiť ich pri kamerovom systéme.

Radíme: Lieky nie je vhodné kombinovať s alkoholom

Mnohé psychofarmaká v kombinácii s alkoholom zase spomaľujú činnosť centrálneho nervového systému a zhoršujú pacientovu pozornosť a koordináciu.

Prevádzkovatelia hlásia dobré až veľmi dobré podmienky na lyžovanie

Hrúbka snehovej prikrývky zostáva na úrovni 20 až 60 cm, len v niektorých severnejších lokalitách to môže byt o 10 až 20 cm viac.

POZOR NA POĽADOVICU: Na celom Slovensku bude okrem nej aj hmla a smog

Výstraha prvého stupňa pred hmlou platí na južnom Slovensku v niektorých okresoch Banskobystrického, Košického a Nitrianskeho kraja.,aktualizované 

VIDEO A PODCAST Diár na každý deň

Denný podcast Diár prináša spravodajský prehľad očakávaných udalostí. Podcast Diár si môžete vypočuť v počítači a zároveň aj odoberať vo svojich mobilných zariadeniach.

Dalibor je oddaný rodine

Muži s týmto menom sú svedomití a majú zmysel pre spoluprácu.

Miroslav Lajčák vystúpil na ministerskom zasadnutí IHRA v Bruseli

Ako TASR informoval Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR, účastníci podujatia vzdali úctu pamiatke obetí holokaustu.