Zahraničie

Donald Tusk sa stal novým predsedom EPP

Končiaceho predsedu Európskej rady Tuska za kandidáta na predsedu EPP navrhla poľská strana Občianska platforma, ktorá je v súčasnosti v opozícii. ,aktualizované 

Člen Extinction Rebellion vyvolal pobúrenie vyjadreniami o holokauste

Nemecká pobočka hnutia Extinction Rebellion Hallamove vyjadrenia okamžite odsúdila a dištancovala sa od nich.

Maďarský prezident Áder otvoril v Budapešti Svetové vedecké fórum

Fórum v Budapešti pripravilo pre takmer tisíc vedcov i novinárov zo 120 krajín sveta šesť plenárnych zasadnutí a takmer 30 sekcií.

V dedine Blackhall Colliery nachádzajú na uliciach zväzky bankoviek

Tieto zväzky sú vždy ponechané na voľnom priestranstve, ako napríklad na chodníkoch, kde ich objavia náhodní okoloidúci, ktorí ich odovzdajú úradom, povedal detektív John Forster.

Zagorskij: Verím, že dôjde k predĺženiu platnosti zmluvy Nový START

Nejedná sa už o miesto odpalu, o politické dôvody ale o dosah prostriedkov. Mali by sme sa vrátiť k rokovaniam o INF a k jej základom, uviedol Andrej Zagorskij.

Krymský súd nariadil demoláciu chrámu ukrajinskej pravoslávnej cirkvi

Územie, na ktorom sa nachádza svätostánok, sa ruská administratíva usiluje uprázdniť na základe tvrdení, že PCU nemala náležité stavebné povolenie, keď sa výstavba chrámu v roku 2014 začala.

Britský princ Andrew sa vzdal svojich oficiálnych povinností

Dodal, že svoje bývalé priateľstvo s Epsteinom ľutuje a hlboko súcití s jeho obeťami. V prípade, že to bude potrebné, je podľa vlastných slov ochotný pomôcť pri vyšetrovaní.

Bennymu Gancovi sa nepodarilo zostaviť vládu

Skutočnosť, že Ganc pri zostavovaní vlády neuspel, podľa denníka Times of Israel znamená, že v Izraeli sa s najväčšou pravdepodobnosťou budú konať ďalšie parlamentné voľby.,aktualizované 

Merkelová zaslala kondolencie rodine lekára Fritza von Weizsäckera

Fritz von Weizsäcker bol uznávaným špecialistom na internú medicínu. Jeho otec Richard von Weizsäcker bol v rokoch 1981 - 1984 primátorom Berlína a v rokoch 1984 - 1994 nemeckým spolkovým prezidentom.

Su Ťij bude brániť Mjanmarsko pred Medzinárodným súdnym dvorom

Gambia podala 11. novembra ICJ v Haagu žalobu na Mjanmarsko, v ktorej ho obvinila zo spáchania genocídy počas zásahov proti tamojšej moslimskej menšine Rohingov.

Ukrajina: Vojenské lode, ktoré nám vrátilo Rusko, sú v zlom stave

Rusko sa zmocnilo troch plavidiel v Kerčskom prielive po tom, ako na ne spustilo paľbu, pričom zranilo niekoľko námorníkov.

Vláda v Brémach zakázala krajne pravicovú organizáciu

Organizácia Phalanx 18 sa podľa brémskych úradov zapájala do provokatívnej a agresívnej činnosti a propagovala hudbu hlásiacu krajne pravicové myšlienky.

Daul: EPP bude aj pod Tuskovým vedením ochrancom demokracie

Odchádzajúci šéf EPP Daul zdôraznil, že EPP bude aj naďalej stáť na základných hodnotách dodržiavania základných ľudských práv, demokracie a právneho štátu.

Veľvyslanec pri EÚ tvrdí, že USA Ukrajinu vydierali na Trumpov príkaz

Trump podľa niektorých tvrdení požiadal ukrajinského prezidenta, aby Ukrajina začala vyšetrovať rodinu jeho možného rivala Bidena vo voľbách v roku 2020 - pritom na Zelenského robil nátlak.

Čím menej zbraní je, tým lepšie pre Európu

Létého by neprekvapilo, keby sa Európania v krátkodobom a strednodobom horizonte museli rozhodnúť, či budú alebo nebudú akceptovať nový rad amerických rakiet.

Zadržanie podnikateľa Fenecha súvisí s vyšetrovaním vraždy novinárky

Svedkovia uviedli, že Fenechova luxusná jachta bola prenasledovaná v ranných hodinách člnom ozbrojenej hliadky po tom, ako plavidlo v stredajších skorých hodinách opustilo prístav Portomaso.,aktualizované 

Kremeľ odmietol územné nároky Estónska

Po tom, ako sa Estónsko stalo súčasťou Sovietskeho zväzu, boli inkorporované do Ruska.

Pri náletoch Izraela v Sýrii zahynulo 23 ľudí vrátane Iráncov

Útok prišiel podľa sýrskej agentúry z palestínskych území a Libanonu.,aktualizované 

Európski ľudovci na sneme v Záhrebe neobnovia členstvo Fideszu

Voľba nového predsedu EPP je naplánovaná na stredu popoludnie, pričom dosluhujúci predseda Európskej rady Donald Tusk je jediným kandidátom na funkciu, ktorú doteraz zastával Joseph Daul.