Zahraničie

Save the Children: Boje v Sýrii vyhnali z domovov 70.000 detí

Humanitárna organizácia informovala, že počas bojov došlo k poškodeniu elektrického vedenia vodárne v oblasti mesta Hasaka, v dôsledku čoho dochádza k výpadkom v zásobovaní vodou.

Pri nehode autobusu zahynulo 30 ľudí

K nehode došlo po tom, čo autobusu zlyhali brzdy.

Primátora Győru zažalovali za drogy, majetkové i sexuálne trestné činy

Škandál okolo primátora vypukol počas kampane pred komunálnymi voľbami, keď prenikli na verejnosť fotografie a videozáznam s Borkaim, ktoré zachytávali orgie na luxusnej jachte v Chorvátsku.

O post predsedu EPP sa uchádza Tusk, čo nie je dobrá správa pre Fidesz

Tento poľský politik síce pochádza z jednej z členských krajín Vyšehradskej štvorky (V4), jeho osoba však pre Fidesz podľa Euronews neveští nič dobré.

Netanjahu vrátil mandát na zostavenie vlády

Netanjahu vrátil prezidentovi poverenie po tom, ako neuspel so snahami o sformovanie novej parlamentnej väčšiny.,aktualizované 

Trump: Malý počet amerických vojakov zostane v Sýrii

Vo štvrtok večer začalo na severe Sýrie platiť prímerie, ktoré je výsledkom stretnutia amerického viceprezidenta Mika Pencea s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom.

Deväť ľudí prišlo o život pri útoku v Burkine Faso

Chudobná Burkina Faso bojuje posledné štyri roky so silnejúcou vlnou džihádistického násilia.

V národnom parku v Zimbabwe uhynulo za dva mesiace najmenej 55 slonov

Podľa AP je aktuálne obdobie sucha vôbec najhorším, aké postihlo Zimbabwe v ostatných rokoch. V krajine je v jeho dôsledku nedostatok vody i potravín.

Julian Assange sa objavil na súde, pojednávalo sa o jeho vydaní

Assange (48) na súde gestom zovretej päste pozdravil svojich stúpencov nachádzajúcich sa v priestore vyhranenom pre verejnosť.,aktualizované 

Stoltenberg: Severné Macedónsko je na dobrej ceste k členstvu v NATO

Stoltenberg vo svojom príspevku na Twitteri uviedol, že v telefonickom rozhovore Zaevovi opätovne potvrdil, že NATO si stojí za svojim záväzkom prijať Severné Macedónsko do svojich radov.

Poslanci o dohode o brexite v pondelok hlasovať nebudú

Vláda však napriek tomu pravdepodobne predloží parlamentu na hlasovane návrh vykonávacieho zákona o dohode, ktorým by sa dokument previedol do britského práva.,aktualizované 

Škótsko a Wales požiadali EÚ o odklad brexitu kvôli referendu

Vlády oboch našich krajín a aj zákonodarcovia podporujú takéto referendum a zotrvanie Británie v EÚ, uvádza sa v listoch adresovaných predsedovi Európskej rady Donaldovi Tuskovi.

Ruská ambasáda v Prahe poprela obvinenia šéfa českej kontrarozviedky

Týždenník Respekt napísal, že operácia sa týkala skupiny ruských občanov a niekoľkých ďalších Rusov, ktorí získali české občianstvo.

V Tichom oceáne objavili vraky dvoch japonských lietadlových lodí

Plavidlá patria k siedmim lodiam, ktoré skončili na dne oceánu v námorno-vzdušnej bitke o Midway, ktorá sa odohrala v júni 1942 medzi USA a Japonskom.,aktualizované 

Ďalší odklad brexitu nie je v záujme nikoho, tvrdí francúzska vláda

Britskí poslanci podľa francúzskej vlády musia hlasovať o podstate celej veci, a nie uplatňovať taktiku, ktorej cieľom je získať čas.

Počet obetí násilných protestov v Čile stúpol na 11 mŕtvych

V Santiagu bola ochromená takmer celá verejná doprava, uzavreté boli aj obchody a na tamojšom medzinárodnom letisku zrušili mnohé lety.

Čínsky minister: Nikto nemôže zabrániť zjednoteniu Taiwanu s Čínou

Taiwan je fakticky suverénnym štátom od konca občianskej vojny v roku 1949, ale Čína stále vníma tento ostrov ako súčasť svojho územia a zaviazala sa, že ho v prípade potreby ovládne aj silou.

Puigdemontov advokát je údajne podozrivý z prania špinavých peňazí

Na Carlesa Puigdemonta bol pred týždňom vydaný ďalší, v poradí už tretí, európsky zatykač.

Orbán otvoril schôdzu parlamentu, jeho prejav sprevádzal incident

Jeden z transparentov s nápisom Stop korupcii! Stop propagande! sa Orbán potom pokúsil vytrhnúť z Hadházyho rúk, avšak neúspešne.

Kanaďania hlasujú v tesných voľbách, Trudeau dúfa, že si udrží moc

Približne 27,4 milióna oprávnených kanadských voličov vyberá 338 členov parlamentu po napätej a niekedy až nenávistnej predvolebnej kampani. Tá trvala približne 40 dní.